Aktif Kanser Kayıtçılığı Eğitimi eğitimi düzenlendi
10 Ağustos 2018
     "Kanser Kayıt Merkezleri Gizlilik Yönergesi" konulu eğitim düzenlendi.

        Müdürlüğümüz Kanser Kayıt Merkezi kayıtçılık çalışmaları kapsamında 09.08.2018 tarihinde Ebe Suna BERBER tarafından "Kanser Kayıt Merkezleri Gizlilik Yönergesi" konulu eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitime ilimiz kamu ve özel hastaneleri kanser kayıt birimi elemanları katılmış olup, toplantı sonrasında öneri ve görüşler karşılıklı olarak soru-cevap şeklinde görüşülmüştür.


 


 


kapak001.jpg


                Araç İlçe Devlet Hastanemizde Diyaliz Merkezi Hasta Kabulüne Başladı.


Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı Araç Devlet Hastanesi bünyesinde hazır hale getirilen  “Araç Devlet Hastanesi-Diyaliz Merkezi” 04.06.2018 tarihi itibariyle hasta kabulüne başladı. 

Sağlıkta Dönüşüm Programı ile halkımızın sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak, kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek adına, hizmet binalarımızın yenilenmesi ve hizmetin kalitesinin artırılması kapsamında, Araç İlçemizde Geçtiğimiz Şubat ayında  hizmete giren Yeni 20 Yataklı Araç Devlet Hastanesi bünyesinde  04.06.2018 Pazartesi  itibariyle Diyaliz hizmeti  verilmeye başlandı.  Diyaliz Hizmetlerinde Kastamonu da  il genelinde 373  hastamıza 128 aktif diyaliz cihazı ile hizmet verilmekte olup, İlimizde 11 ‘i Kamuda , 1 ‘i özelde olmak üzere toplam 12 diyaliz merkezi ile  hizmet verilmektedir.
Bölgede bilinen yaklaşık 20 diyaliz hastasına hizmet verecek olan, Araç Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Diyaliz Merkezinin, 5 yatak kapasitesi ve 5 hemodiyaliz cihazı ile de ilimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır.