10-12 Ekim tarihlerinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanları na yönelik Hizmet içi Eğitim düzenlendi.
17 Ekim 2018
     10-12 Ekim tarihlerinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanları na yönelik Hizmet içi Eğitim düzenlendi.  

            İl Sağlık Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından ilimizde görevli aile hekimlerine ve aile sağlığı elemanlarına yönelik hizmet içi eğitim programları kapsamında planlanan eğitim 10-11-12 Ekim 2018 tarihlerinde İl Sağlık Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen eğitimde, Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ertülay AÇIKEL tarafından Ulusal Görme Taraması, Psikiyatri Uzmanı  Dr. Ünsal AYDIN tarafından TRSM tanıtımı, faaliyetleri ve Damgalama, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Neşe DEMİRCİ tarafından Akut Tonsillofarenjit ve Akut Sinüzitte Antibiyotik Yaklaşımı,   Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Burak KURT tarafından Bağımlılık İle Mücadele ve Diyabet, KOAH ve Hipertansiyon hastalıkları, Hemşire Perihan AŞIK tarafından Evlilik Öncesi Danışmanlık, Cinsel İstismar, Acil Obstetrik Bakım, Hemşire Huri BORAN tarafından Kanser taramaları konularında ve Ebe Ayşe ÖLMEZ tarafından  Çocuk, Ergen ve  Kadın Üreme Sağlığı Biriminin faaliyetleri ve takibi yapılan işlerdeki aksaklıklar hakkında eğitim düzenlendi. Eğitim programları kapsamında  110 Aile Hekimine ve 110 Aile Sağlığı elemanına hizmet içi eğitim gerçekleştirilmiştir. 


003.jpg  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
  • 007.jpg                Araç İlçe Devlet Hastanemizde Diyaliz Merkezi Hasta Kabulüne Başladı.


Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı Araç Devlet Hastanesi bünyesinde hazır hale getirilen  “Araç Devlet Hastanesi-Diyaliz Merkezi” 04.06.2018 tarihi itibariyle hasta kabulüne başladı. 

Sağlıkta Dönüşüm Programı ile halkımızın sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak, kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek adına, hizmet binalarımızın yenilenmesi ve hizmetin kalitesinin artırılması kapsamında, Araç İlçemizde Geçtiğimiz Şubat ayında  hizmete giren Yeni 20 Yataklı Araç Devlet Hastanesi bünyesinde  04.06.2018 Pazartesi  itibariyle Diyaliz hizmeti  verilmeye başlandı.  Diyaliz Hizmetlerinde Kastamonu da  il genelinde 373  hastamıza 128 aktif diyaliz cihazı ile hizmet verilmekte olup, İlimizde 11 ‘i Kamuda , 1 ‘i özelde olmak üzere toplam 12 diyaliz merkezi ile  hizmet verilmektedir.
Bölgede bilinen yaklaşık 20 diyaliz hastasına hizmet verecek olan, Araç Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Diyaliz Merkezinin, 5 yatak kapasitesi ve 5 hemodiyaliz cihazı ile de ilimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır.