T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hasta Hakları Birimlerinde Görevli Personellere İletişim, Stres Yönetimi ve Mevzuat Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 24/08/201703-04 Mayıs 2017 tarihinde, Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü ve  Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Teknik Destek Programı Kapsamında verilen destek ile ilimizde hasta hakları birimlerinde görev yapan personellerimize “Hasta Hakları Birimlerinde Görevli Personellere İletişim, Stres Yönetimi ve Mevzuat Eğitimi”  verildi.

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan eğitim projesi ile il merkezi ve ilçelerde Kamu ve özel Sağlık Kuruluşlarının  Hasta Hakları Biriminde görevli  45 Sağlık personeline yönelik “Hasta Hakları Birimlerinde Görevli Personellere İletişim, Stres Yönetimi ve Mevzuat Eğitimi” tamamlandı.

Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Eğitim ve Toplantı Salonunda Celal Bayar Üniversitesinden Eğitimci olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Semra TETİK tarafından verilen eğitimin birinci günü “Hasta odaklı Hizmet Anlayışı Eğitimi”  (Hasta – Hekim iletişimi, hasta haklarındaki uygulama  örnekleri, ve Hasta Hakları Mevzuatı) konularında eğitim verildi. İkinci gün programında ise  Beden Dili- Empati ve Stres Yönetimi konularında bilgiler verilerek eğitimler tamamlandı.


  • KAPAK_IMG_5024_579x386.JPG
  • IMG_5017_579x386.JPG
  • IMG_5015_579x386.JPG
  • IMG_5012_579x386.JPG